Kadro

PODEM kadrosu sivil toplum, medya ve akademi alanlarında çalışmalar yapmış ve deneyim kazanmış profesyonellerden oluşmaktadır.

Aybars Görgülü

Genel Direktör
aybars.gorgulu@podem.org.tr

Aybars Görgülü, Siyaset Bilimi doktora derecesini 2013 yılında Sabancı Üniversitesi’nden almıştır. Lisans derecesini 2005 yılında Sabancı Üniversitesi Toplumsal ve Siyasi Bilimler Bölümü’nde, yüksek lisans derecesini ise 2006 yılında Fransa’nın Clermont-Ferrand I Üniversitesi’nde Diplomasi ve Uluslararası Kariyer alanında tamamlamıştır.

TESEV (Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı) Dış Politika Programı’nda Program Yöneticisi olarak görev almış Aybars Görgülü’nün Türkiye’nin iç ve dış politikası üzerine yayınları bulunmaktadır. Görgülü, İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Türkiye’nin dış politikası ile Kafkasya politikası alanlarında ders vermektedir. Halihazırda PODEM’de Genel Direktör pozisyonunda görev almaktadır

 

Emre Ertuğrul

Mali ve İdari İşler Yöneticisi
emre.ertugrul@podem.org.tr

Emre Ertuğrul, lisans derecesini Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden almıştır. 2001 – 2010 yılları arasında ÇEBİTEKS TEKS. A.Ş.’ de Muhasebe ve Finans Personeli, 2011 – 2015 aralığında TESEV’de Mali ve İdari İşler Sorumlusu olarak çalışmıştır. PODEM’ e Temmuz 2015’ de katılan Emre Ertuğrul, Mali ve İdari İşler Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Zeynep Gülöz Bakır

Proje Yöneticisi
zeynep.guloz@podem.org.tr

Zeynep Gülöz, lisans eğitimini Sosyoloji ve Felsefe bölümlerinden çift lisans programı ile 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini Fransa’nın Paris 1 Panthéon – Sorbonne Üniversitesi’sinde Siyaset Bilimi bölümünden, “Türkiye’de Siyasi Kimlik ve ‘Öteki’ Söylemi Arasındaki İlişki” üzerine hazırladığı tez çalışmasıyla almaya hak kazanmıştır. PODEM kadrosuna Ocak 2016’da Proje Koordinatörü olarak katılmış, 2018 Şubat ayı itibariyle de Proje Yöneticisi olarak çalışmaktadır.

Gülşah Dark Kahyaoğlu

Proje Sorumlusu
gulsah.dark@podem.org.tr

Gülşah Dark lisans derecesini 2012 yılında İstanbul Üniversitesi’nin Çeviribilim (İngilizce) bölümünden almıştır. Yüksek lisans eğitimini 2013 yılında İngiltere’deki University of Surrey’in Çeviribilim bölümünde AB kurumlarında Konferans Çevirisi uygulamaları üzerine hazırladığı tez çalışmasıyla tamamlamıştır. 2014 – 2017 yılları arasında Daily Sabah gazetesinde çevirmen ve editör pozisyonlarında çalışmıştır. PODEM ekibine Mart 2017’de Proje Sorumlusu olarak katılmıştır.

Emir Bayburt

Proje Sorumlusu
emir.bayburt@podem.org.tr

Emir Bayburt 2015 yılında Tel Aviv Üniversitesi’nin Uluslararası Sosyal Bilimler Lisans Programı’ndan mezun oldu. Yüksek lisans eğitimine Tel Aviv Üniversitesi’nin Orta Doğu Çalışmaları Programı’nda devam ederek çalışmalarını 2016 yılında tamamladı. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi boyunca, Moshe Dayan Orta Doğu ve Afrika Çalışmaları Merkezi bünyesinde bulunan öğretim üyeleri ile çalışmalar yaptı. Çalışmalarının odak noktası Cumhuriyet ve yakın dönem Türkiye’sinde laiklik, demokrasi ve eğitim oldu. PODEM’de Proje Sorumlusu olarak çalışıyor.

Nida Nur Yüksel

Proje Asistanı
nida.yuksel@podem.org.tr

Nida Nur Yüksel lisans eğitimini 2018 yılında Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim bölümünde tamamladı.  2017 yılında bir dönem Kaknüs Yayınları’nda stajyer editör olarak çalışan Yüksel, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında sosyal sorumluluk projeleri ve gönüllü çalışmalarda yer aldı. Yüksek lisans eğitimime  Boğaziçi Üniversitesi Yazılı Çeviri Yüksek Lisans programında devam etmektedir. PODEM kadrosuna Haziran 2018’den itibaren Proje Asistanı olarak katılmıştır.