Kadro

PODEM kadrosu sivil toplum, medya ve akademi alanlarında çalışmalar yapmış ve deneyim kazanmış profesyonellerden oluşmaktadır.

Aybars Görgülü

Araştırma Direktörü
aybars.gorgulu@podem.org.tr

Aybars Görgülü, Siyaset Bilimi doktora derecesini 2013 yılında Sabancı Üniversitesi’nden almıştır. Lisans derecesini 2005 yılında Sabancı Üniversitesi Toplumsal ve Siyasi Bilimler Bölümü’nde, yüksek lisans derecesini ise 2006 yılında Fransa’nın Clermont-Ferrand I Üniversitesi’nde Diplomasi ve Uluslararası Kariyer alanında tamamlamıştır.

TESEV (Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı) Dış Politika Programı’nda Program Yöneticisi olarak görev almış Aybars Görgülü, Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesi için gerçekleştirilen sivil toplum çalışmalarında aktif olarak yer almıştır. Halihazırda PODEM’de Araştırma Direktörü olarak görev yapmaktadır.

 

Emre Ertuğrul

Mali ve İdari İşler Yöneticisi
emre.ertugrul@podem.org.tr

Emre Ertuğrul, lisans derecesini Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden almıştır. 2001 – 2010 yılları arasında ÇEBİTEKS TEKS. A.Ş.’ de Muhasebe ve Finans Personeli, 2011 – 2015 aralığında TESEV’de Mali ve İdari İşler Sorumlusu olarak çalışmıştır. PODEM’ e Temmuz 2015’ de katılan Emre Ertuğrul, Mali ve İdari İşler Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

 

Sabiha Senyücel Gündoğar

Araştırma Direktörü
sabiha.senyucel@podem.org.tr

Sabiha Senyücel Gündoğar, lisans derecesini Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi üzerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden almış, Hollanda Leiden Üniversitesi’nde yüksek lisans çalışmalarına devam etmiştir. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi siyaset bilimi programında çalışmalarına devam etmektedir. TESEV Dış Politika Programı’nda on iki sene çalışan Gündoğar, 2011-2015 arası programın direktörlüğünü üstlenmiştir. 2009 – 2013 yılları arasında TESEV yayınlarından çıkan Ortadoğu’da Türkiye Algısı araştırmasının yazarları arasındadır.

Senyücel, PODEM’in kurucu üyelerindendir ve Araştırma Direktörü olarak görev yapmaktadır. Son dönemde Türkiye’ye Suriye’den artan göçün etkileri ve Ermenistan dışında yaşayan Ermeni nüfusu üzerine çalışmaları olmuştur, halen de devam etmektedir. Avrupa, Ortadoğu ve Türkiye dış politikası üzerine yurt içi ve yurt dışında yayınlara katkı vermektedir.

Zeynep Gülöz

Proje Yöneticisi
zeynep.guloz@podem.org.tr

Zeynep Gülöz, lisans eğitimini Sosyoloji ve Felsefe bölümlerinden çift lisans programı ile 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini Fransa’nın Paris 1 Panthéon – Sorbonne Üniversitesi’sinde Siyaset Bilimi bölümünden, “Türkiye’de Siyasi Kimlik ve ‘Öteki’ Söylemi Arasındaki İlişki” üzerine hazırladığı tez çalışmasıyla almaya hak kazanmıştır. PODEM kadrosuna Ocak 2016’da Proje Koordinatörü olarak katılmış, 2018 Şubat ayı itibariyle de Proje Yöneticisi olarak çalışmaktadır.

Gülşah Dark

Proje Sorumlusu
gulsah.dark@podem.org.tr

Gülşah Dark lisans derecesini 2012 yılında İstanbul Üniversitesi’nin İngilizce Mütercim-Tercümanlık bölümünden almıştır. Yüksek lisans eğitimini 2013 yılında İngiltere’deki University of Surrey’in Çeviribilim bölümünde AB kurumlarında Konferans Çevirisi uygulamaları üzerine hazırladığı tez çalışmasıyla tamamlamıştır. 2014 – 2017 yılları arasında Daily Sabah gazetesinde çevirmen ve editör pozisyonlarında çalışmıştır. PODEM ekibine Mart 2017’de Proje Sorumlusu olarak katılmıştır.

Emir Bayburt

Proje Sorumlusu
emir.bayburt@podem.org.tr

Emir Bayburt 2015 yılında Tel Aviv Üniversitesi’nin Uluslararası Sosyal Bilimler Lisans Programı’ndan mezun oldu. Yüksek lisans eğitimine Tel Aviv Üniversitesi’nin Orta Doğu Çalışmaları Programı’nda devam ederek çalışmalarını 2016 yılında tamamladı. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi boyunca, Moshe Dayan Orta Doğu ve Afrika Çalışmaları Merkezi bünyesinde bulunan öğretim üyeleri ile çalışmalar yaptı. Çalışmalarının odak noktası Cumhuriyet ve yakın dönem Türkiye’sinde laiklik, demokrasi ve eğitim oldu. PODEM’de Proje Sorumlusu olarak çalışıyor.