PODEM, Berghof Vakfı işbirliğinde, 6 Aralık 2016’da Brüksel’de, “Türkiye ve Avrupa’da Gençlik Siyasallaşması” çalışmaları kapsamında bir yuvarlak masa toplantısı düzenledi.

Yuvarlak masa toplantısında, PODEM’in İstanbul ve Diyarbakır’dan farklı kesimlerden toplam 160 gençle gerçekleştirdiği saha araştırmalarının bulguları, karşılaştırılmalı olarak sunuldu ve tartışmaya açıldı. Daha sonra PODEM’in Avrupa’nın Türkiyelilerin en yoğun olarak yaşadığı 6 ülkesinde, yaklaşık 350 Türkiyeli gençle gerçekleştirdiği saha araştırmasının bulguları paylaşıldı. Toplantıya Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Komisyonu’ndan Türkiye üzerine çalışan temsilciler katıldı.

Toplantının ilk oturumunda sunulan, Etyen Mahçupyan’ın kaleme aldığı “Türkiye’de Gençliği Siyasallaşma Biçimleri: Kesimler Arası Bir Karşılaştırma” raporu, önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacak.

Toplantının ikinci oturumunda sunulan, “Avrupa’da Yaşayan Türkiye Kökenli Gençler: Kimlik, Aidiyet, Sosyal Hayat, Siyaset” raporu, yine önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacak.

TARİH 2016-12-05 - 06/12/2016 LOKASYON Brüksel
×
PREVIOUS
NEXT